Co je SNAG

SNAG golf je komplexní tréninkový systém s podrobně zpracovanou metodikou, který je určen především nejmenším dětem od 5 do 8 let.

mickytycka

Vybavení na první pohled vypadá jako dětská hračka, barevná a plastová, ale jde o komplexí tréninkový systém, který pomáhá hravou formou zvládnout všechny prvky golfové hry.

Speciálně tvarované golfové hole nají váhu rozloženu tak, aby při odpalu nutily děti míč odehrát švihem, nikoli silou. Speciální šestihranné gripy holí se značkami pomáhají zafixovat správné držení hole. Větší úderová plocha hole a hra s většími míčky, které se tvarově podobaji tenisákům, usnadňují odpálení míče definovanýn směrem. Používá se několik různých typů terčů, podle typu nacvičovaného úderu. Hra na cíl děti motivuje, mohou snadno pozorovat zlepšování a zdokonalování své hry.

terc

Při výuce se používá mnoho pomůcek, které napomáhají lektorovi názorně vysvětlit správný pohyb a držení těla. Rozsah pohybu při úderu holí je přirovnán k umístění čísic na hodinách a je barenvě odlišen pro jednotlivé typy úderů. Správný postoj a držení paží se připodobňují písmenům abcedy. Pískací hůlka pomáhá korigovat postavení hole při nápřahu a při kontrole rychlosti švihu. Práci zápěstí při švihu pomáhá objasnit barevná stuha…

Veškerá výuka je vedena formou hry a proto děti tolik baví. Přechod od SNAGu ke klasickým holím a míčkům se provádí postupně a je poměrně rychlý, protože kvalitně nastavené základy děti dokáží velmi brzy aplikovat.

 

© Golfgen2024
www.seo-group.cz www.simonet.cz